מה זה קידום אורגני?

קידום אורגני בגוגל (באנגלית: Search Engine Optimization, נקרא גם בקיצור “SEO”)
 הוא תהליך המבוצע במטרה להשיג תוצאות חיפוש אורגניות טובות יותר עבור אתר אינטרנט במנועי חיפוש.
 התהליך כולל מגוון פעולות ואסטרטגיות לשפר את פרמטרי האתר ולהעלות את כמות התעבורה האורגנית שלו, כמו גם לקדם את ייחודיות האתר ולהגביר את ההשפעה והנוכחות שלו ברשת.
 נושא חשוב בקידום אתרים הוא המילות מפתח, שצריך להשתמש בהן בצורה חכמה ובמקום מתאים בתוך האתר על מנת להשיג תוצאות טובות יותר במנועי החיפוש.

קידום אורגני בגוגל

לפי סטטסיטקות של מחקרים 94% מההקלקות הם מתוצאות  של  קידום אורגני בגוגל וכ 6% אחוז על תוצאות ממומנות, וכ 68% מסך ההקלקות הן של שלושת החיפושים האורגנים הראשונים, בנוסף לאלו קידום אורגני ממיר בכ40% יותר בהשוואה לקידום ממומן בנוע החיפוש של גוגל, הצרכן מעריך את האתרים שקודמו באופן אורגני בידיעה כי התוצאה כנראה רלוונטית ונמצאת שם כדי להישאר ולאורך זמן, דבר המצביע על אמינות בעיניי הלקוח.

לאחר השקעה רבה בבניית אתר מושקע בעל מאפיינים רבים שיצרו המרות באתר, ישדרו אמינות ומקצועיות, יביעו את כישוריכם , יעבירו את המסר הרציונאלי ברלוונטיות מושלמת לקהל היעד, בעיצוב מוצלח ככל שיהיה , אתרכם יחל בדף האחורי של גוגל, שם נחל את תהליך השיווק האורגני הדומה ליין המשתבח עם הזמן, בתהליך סבלני וקפדני על ידי אמצעים וכלים סטטיסטיים תוך אסטרטגיית השיווק שלנו, נוביל תנועה לאתר למילות ביטוי רלוונטיות.

וכאשר האתר שלכם יענה לצורכי החיפוש של קהל היעד וצרכיו יענו תוך שימוש נוח למשתמש ואינפורמציה מדויקת באתרכם ואינו יחפש אלטרנטיבה אחרת, גוגל תסיק על איכות האתר, תזהה את התנועה המגיעה לאתר דבר אשר יתרום באופן חד משמעי בקידום האורגני.

לידע הכללי: הזחלן של גוגל קורא מדיי יום את קוד כלל האתרים בעולם ואוסף מידע אודותיהם, רק בעזרת בניית קוד באופן נקי ומושלם, בעל אופטימזציה נכונה, בניה של מבנה ותוכן עם אינפורמציה נכונה ומשפך שיווקי נכון, נוכל להשיג את הערכתם הטובה התוביל לקידום אורגני והצלחת האתר.

ויחל לעבור מחקר וימי של גוגל על ידי “זחלן” הקורא את קוד האתר והאוסף מידע אודות השימוש באתר המחקרים והסקרים נעשו עפ”י משרד הכלכלה וחברת נילסן.

קידום אורגני בגוגל

איך זה בדיוק עובד?

01

הגדרת מטרות

בשלב הראשון, לאחר אבחון ובחירת המסלול המתאים לעסק שלכם, נתחיל בהיכרות עמוקה עם העסק, השירותים והמוצרים המוצעים בו, נבצע הגדרת כוונות ומטרות, וכן נאפיין ונבין את הציפיות והשאיפות של העסק, את תכלית השיווק וקהל היעד הרלוונטי לכם. ליקוט המידע בשלב הזה הוא חיוני ויתבצע בשיתוף פעולה מלא עמכם - בעלי העסק, על מנת שניתן יהיה להגדיר מטרות לעתיד הקצר וגם הרחוק ולהביא את העסק שלכם ליעדים שהצבתם לעצמכם.

02

מחקר שוק

לאחר היכרות עם המוצרים והשירותים של העסק, צוות המומחים שלנו יחל בניתוח השוק, ינתח את מילות הביטוי שמחפש הלקוח הרלוונטי, ואיזה מוצר או שירות ספציפי יחפש בכדי שנוכל להוביל אותו למציאת האתר שלכם. השלב הזה מתחיל בטרגוט קהל היעד: מי קהל היעד? מה תחומי העניין של קהל היעד שלכם? האם קהל היעד מכיר את המותג? או שמא נצטרך להעלות מודעות לעסק שלכם? אלו יועילו בבניית אסטרטגיית השיווק, עיצוב, ואופטימיזציה של האתר שלכם בשלבים מתקדמים יותר.

03

אופטימיזציה

ביצוע מחקר מעמיק של מילות מפתח וביטויים נבחרים שאותם נטמיע בתוכן, בקוד האתר, ובמאמרים, ונקשור אותם לכלים שמנתחים את התנועות לאתר. באמצעות ניתוח תנועה ואנליזה של מילות מפתח, נוכל לייעל קמפיינים באופן שוטף בהתאם לביטויים הרלוונטיים ביותר.

04

תשתית האתר

בשלב זה נבצע תיקון של לינקים שבורים באתר, ניתוח ואופטימיזציה של מיקומים ופרופיל הקישורים, ותיקון שגיאות לפי תוכנת Google Search Console. לאחר מכן נטמיע מערך קישורים פנימיים לאתר בכדי שיופץ ברחבי הרשת לצד קישורים חיצוניים שייפרסו בכל רחבי הרשת. התוצאה: פרסום האתר באופן נרחב והגברת המודעות של הלקוחות, וגוגל, לאתר החדש.

05

פיתוח הפרויקט

בשלב זה, לאחר שיצרנו סקיצה לעיצוב הגראפי עבור האתר, נתחיל בחלק הלא פחות חשוב מאחורי הקלעים של האתר - פיתוח האתר. השלב הזה יביא לאופטימיזציה באתר, ימנף קידום אורגני בעתיד, ויספק חוויית גלישה מיטבית לגולשים. בשלב הזה נבצע פיתוח טכני של האתר באופטימיזציה וברספונסיביות מלאה עבור שלל המכשירים הניידים בשוק, כתיבת קוד האתר, הטמעת תוכן ומילות חיפוש בקוד ובתכנים של האתר, איסוף חומרים לפי הקו המנחה שבחרנו, בנייה ועיצוב של האתר לפי הגוונים שנבחרו, והעלאת התמונות שיוצגו באתר שלכם וינווטו את קהל היעד לביצוע פעולות.

06

עדכונים שוטפים

אופטימיזציה לאתר היא פעולה קבועה שמתבצעת באתרים באמצעות עדכונים שוטפים, פיקוח, ובקרה על הדרישות המשתנות של גוגל. על מנת לשמור על האתר שלכם במצב מיטבי, אנו נקפיד על מערכת אבטחה יעילה, חזקה, ואיכותית ביותר ברשת באתר שלכם בכדי שללקוחות שלכם תהיה חווית גלישה יעילה וכדי שדירוג האתר בגוגל ישתפר באופן תמידי

רימרקטינג

בדיקת המרה, מקור ההפניה של לקוחות, ניתוח פעולות באתר, בדיקת פעולות בעגלת הקניות, ואפשרות לפרסום חוזר ללקוחות באמצעות מערכת גוגל אנליטיקס

דוחות וסטטיסטיקה

סטטיסטיקות מפורטות ודוח נתונים נהיר שיציגו את התקדמות הקידום האורגני יוגשו לכם מדי חודש עם הסבר מפורט על התקדמות האתר ברשת, תנועות האתר והקידום האורגני

תנועות גולשים

נחל במעקב אחר תנועת הגולשים באתר ובכך נוכל לבדוק לעומק בעיות טכניות באתר, מהירות העלאה ואפילו את מצב יצירת העניין של הלקוחות בדפים באתר

הטמעת קישורים לאתר

הטמעת קישורים חיצוניים ופנימיים ברחבי הרשת שיתרמו לפרסום האתר ויגבירו את המודעות של לקוחותיכם וגוגל לאתר החדש

ניתוח תנועות באתר

טיפול באחוזי נטישת האתר בעזרת ניתוח תנועות, עדכונים ושדרוגים נוספים שיביאו לעליית אחוזי הפניות לאתר ובאתר

הטמעת מאמרים

הטמעת מאמרים ברחבי הרשת שמטרתם ליצור הפניות לאתר העסק שלכם ממקורות חדשים, ולקדם את האתר באופן אורגני בגוגל

אופטימיזציה

קידום שוטף לאתר, תיקון של תשתית האתר, ותיקון לינקים שבורים - פעולות שמטרתן לשפר את מערך הקידום האורגני בגוגל

מחקר מילות ביטוי

ניתוח מדדי השוק ומחקר מילים אשר יובילו לקוחות רלוונטיים לאתר

קוד ותוכן

הטמעת מילות ביטוי בקוד ובתכני האתר שיביאו את האתר לעמוד הראשון בתוצאות החיפוש בגוגל

קידום אורגני לעסק

יצירת נוכחות ברשת היא אחד הדברים החשובים ביותר שכל עסק צריך לעשות כיום; בעולם שבו מיליוני אנשים מבצעים רכישות באתרי חנות ועסקים מקוונים שונים, התחרות היא עזה, וכדי להצליח – אתם חייבים להיות בולטים במנוע החיפוש הגדול בעולם – גוגל.
כדי לעשות זאת אתם צריכים להתמקד לא רק בקידום ממומן אלא גם בקידום אורגני שיכול להזניק את העסק שלכם קדימה. קידום אורגני הוא חלק בלתי-נפרד מתהליך הקידום והפרסום של אתרים מכל הסוגים, ואם לא ידעתם על החשיבות העצומה שלו עד היום, הגיע הזמן לגלות למה קידום אורגני הוא חשוב כל כך.

מה זה בכלל קידום אורגני בגוגל?

קידום אורגני (Search Engine Optimization-SEO) הוא קידום אינו ממומן שמטרתו היא לקדם אתרים במנועי החיפוש השונים עם התמקדות בגוגל – מנוע החיפוש הגדול בעולם.
 קידום ממומן הוא קידום שבו בעל עסק משלם למנועי החיפוש על מנת שיציגו אותו בראש רשימת החיפושים, כלומר, כאשר אדם יקליד מילות חיפוש שקשורות לעסק שלכם, אתר העסק שלכם יהיה בין הראשונים שיעלו בחיפוש.

לעומת זאת, קידום אורגני הוא קידום לא ממומן שמשתלב בנוף של האינטרנט, בלי מודעות ממומנות בולטות. כיצד אפשר להביא את האתר שלכם לקדמת הבמה?
 כדי להגדיר באופן מדויק את הפעולות שצריך לעשות כדי להיות בעמודים הראשונים של מנועי החיפוש, נוצרו מספר כללים שצריך לבצע כדי שאתרים יופיעו בראש הרשימה.
כך למשל אתם צריכים להכניס מילות חיפוש מוגדרות מראש לאתר שלכם, להקים אתר ידידותי למשתמש, להכניס קישורים פנימיים וחיצוניים, להעלות תכנים רלוונטיים ואיכותיים, לבסס נוכחות ברשתות חברתיות, להכניס תמונות וסרטונים איכותיים לאתר שלכם, ולבצע שלל פעולות נוספות שיעלו את הדירוג של האתר שלכם.

כאשר תעמדו בכל התנאים הנדרשים, האתר שלכם יתחיל לטפס ברשימה, ואם תעשו הכל כמו שצריך – אתם תופיעו בעמוד הראשון בגוגל – העמוד שבו גולשים רבים מפסיקים את החיפוש שלהם אחר מה שהם מחפשים.

למה צריך קידום אורגני בגוגל?

אז, עכשיו שאתם מבינים מה המשמעות של קידום אורגני, עליכם להבין למה הוא חשוב כל כך, וכדי לעשות זאת, עליכם להכיר את היתרונות של קידום אורגני:

1. משתלם יותר לטווח ארוך – אם אתם בוחרים להריץ קמפיינים ממומנים, זה לא נגמר בתשלום אחד. כדי שתמשיכו להופיע בראש רשימת החיפושים ובמודעות שונות תצטרכו להמשיך ולשלם למנועי החיפוש על החשיפה. לאורך זמן מדובר בסכומים לא קטנים, ולכן מומלץ להתמקד לא רק על קידום ממומן. בקידום אורגני אתם תרוויחו חשיפה לטווח ארוך, בלי קשר לתשלומים כאלו ואחרים על פרסום. ההשפעה של קידום אורגני היא ממושכת, וגם אם אתם מפסיקים להשקיע קידום מהסוג הזה, האתר שלכם ימשיך לעבוד בשבילכם.

כאשר מפסיקים לעשות קידום אורגני, לוקח זמן עד שהדירוג של האתר יורד, וגם לאחר מספר חודשים האתר שלכם עשוי להופיע בין החיפושים הראשונים. כלומר, אתם תרוויחו חשיפה ממושכת בלי לשלם על כך במשך חודשים ארוכים.

2. קידום אורגני מעלה את איכות האתר – כאשר משקיעים בקידום אורגני, התוצאות נראות בשטח. כאמור, כדי לבצע קידום אורגני, עליכם לעמוד בתנאים שנקבעו מראש על ידי מנועי החיפוש השונים. כאשר עושים את זה כמו שצריך, התוצאה היא אתר איכותי שמושך אליו לקוחות פוטנציאליים שיחזרו אליו שוב ושוב. קידום אורגני איכותי יוצר אתר אמין שיניב את התוצאות שאתם רוצים, וגם מעבר לכך: אתר איכותי יביא לשיתופי פעולה עם עסקים אחרים או אנשים בעלי שם, מה שיעלה את ערכו אף יותר.

3. אפשרויות הקידום הן רבות – תהליך של קידום אורגני הוא תהליך מתמשך שאין לו סוף. מכיוון שגוגל משנה לעתים את החוקים שהוא מגדיר לקידום אתרים, צריך לבצע אופטימיזציה לאתר כדי לעמוד בהם. כאשר אתם עושים זאת, גוגל סורק את האתר שלכם שוב ושוב ומדרג אותו גבוה יותר.  אתרים מקודמים אורגנית עם תוכן עשיר ואיכותי הם בעלי ערך מוסף ללקוחות, והם לרוב מתקדמים מהר יותר לעומת אתרים אחרים.

4. שיפור ביצועים טכניים – אם אתם זוכרים את האתרים של פעם, הם לא היו מושכים במיוחד ולקח להם לא מעט זמן לעלות. הטכניקה של בניית אתרים וקידום אתרים התקדמה שנות אור בעשור האחרון, וכיום אתרים איכותיים עולים מהר ומציגים את התוכן שלהם במהרה ללקוחות חדשים וקיימים. כאשר מבצעים קידום אורגני איכותי, לא רק הוויזואליות של האתר משתפרת, אלא גם הביצועים הטכניים שלו. כתוצאה מכך, לא רק שתרוויחו אתר איכותי שימשוך אנשים, אלא גם אתר איכותי עם ביצועים מרשימים.

5. קידום אורגני מחזיר את ההשקעה שלכם – קידום אורגני הוא לא קידום לא ממומן, אך כדי שהוא יהיה איכותי, חשוב שיהיה לכם צוות שיודע מה הוא עושה. העיצוב של האתר, הקוד של האתר, התכנים באתר, ושאר הפרטים הקטנים והגדולים צריכים להיות כמה שיותר איכותיים ולעמוד בכללים של גוגל כדי שהאתר שלכם יצליח. בעלי אתרי חנות אינם מכירים את אחוריי הקלעים של קידום אורגני, ולכן ניסיון לעשות זאת לבד לא יעשה דבר.

אם אתם רוצים אתר איכותי שימשוך אליו גולשים, אתם צריכים צוות איכותי שיעשה את העבודה מאחורי הקלעים עבורכם. לשם כך אתם צריכים לשלם, אך התועלת של קידום אורגני גדולה לעומת ההוצאה הזו. התנועה שקידום אורגני מושך לאתרים מסוגים שונים מניבה רווחים משמעותיים, כך שהשקעה בקידום אורגני מחזירה את עצמה פי כמה מונים.

קידום אורגני הוא חלק חשוב ובלתי נפרד מיצירת אתרים מצליחים לטווח הארוך. כדי שתיהנו מכל היתרונות של קידום אורגני, אתם צריכים צוות איכותי ובעל ניסיון מאחוריכם – הצוות שתמצאו בשריט. ב-SHAREIT אנו מתמחים בבנייה וקידום של אתרים מכל הסוגים עם התמקדות בקידום אורגני איכותי וללא תחרות. כדי להצליח, אנו מעניקים ללקוחותינו את כל הכלים והשירותים שהם צריכים, ואם גם אתם רוצים ליהנות מקידום אורגני איכותי, אנו נמצאים כאן עבורכם בכל עת.

אנחנו כאן לשירותך!

מתלבטים איזו פלטפורמה תתאים לכם? צרו קשר וביחד נבנה לכם אסטרטגיה שיווקית שתרים את העסק שלכם לרמה הבאה!

* עם השארת הפרטים הנכם מאשרים דיוור ופניות מטעם החברה

תודה שיצרת
איתנו קשר!

אחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם

התחלת שיחה
1
היי, צריכים עזרה?
שלום :)
ברוכים הבאים ל-Whatsapp של SHAREIT
יש לכם שאלה?
מוזמנים לשלוח הודעה, אנחנו מיד אתכם > > >